top of page

Geleneksel Tarım

Güncelleme tarihi: 6 Eki 2021

Trakya topraklarının bereketiyle, Meriç Nehri’nin duruluğu bir araya geldi.
Tarım tecrübemizin başlangıcı 50 yıl öncesinde geleneksel olarak başlattığımız ve bu yıllara kadar geleneksel üretim çizgisinden uzaklaşmadan her yıl gelişen teknolojiyle birlikte kendimizi yenileyerek kalite anlayışımız ve sağlık kriterimiz doğrultusunda İpsala Pirinci üretimimize hız kesmeden devam ediyoruz.

Yıllarca sürdürdüğümüz ana faaliyet tecrübemiz olarak Çeltik yetiştiriciliği tarımı için gelecek planlarımızı, sürdürülebilir tarım ve doğru enerji kullanımı uygulamalarımızla geleneksel sofra kültürünü yaşatmak için çabalıyoruz. Aile değerleri açısından en önemli unsurlardan bir tanesi olan Aile içi sofra kültüründe baş tacı olarak nitelendirilen ve tüm yemeklerin kavalyesi pirinç pilavının lezzetini arttırmak için ürettiğimiz tüm pirinç çeşitlerini özenle üretip, farklı cinslerle karıştırmadan paketleyip en doğal haliyle satışa sunuyoruz.

Trakya topraklarıyla, havasıyla ve sulama şartlarıyla ülkemiz için çeltik yetiştiriciliği açısından en değeri yüksek tarım alanlarını barındırıyor, bu doğrular neticesinde her zaman üretim amacımız sağlık, doğallık ve kalite unsurlarıdır şirket olarak tüm geleceğimizi bu doğrular için sürdürüyoruz.


Sulama

Trakya’nın sulu tarım alanında kullanılan en duru sulama suyu kaynağı Meriç Nehridir. Yarım asırdır uyguladığımız geleneksek tarım politikalarımız doğrultusunda, geleceğimizi ve çocuklarımızı düşünerek su ve enerji kaynaklarımıza olabildiğinden fazla değer ve özen gösteriyoruz.

Trakya bölgesinin verimli topraklarında üretimini yaptığımız tüm pirinç çeşitlerimiz ekiliş döneminden hasat dönemine kadar geçen sürede geleneksel ve katkısız sadece Tarım bakanlığı onaylı ve ülkemizde kullanımı yasal olan ilaç ve gübre kullanılarak yetiştiriciliği sürdürüp sofralarınıza konuk oluyoruz. Kalite ve Lezzet konuları ürün paketleme sürecindeki en önemli kriterlerimiz doğrultusunda, Yarım asrı geçen Pirinç üretimiyle lezzet deneyimi sunduğumuz tüm ürünlerde güven ve sağlıkla üretime devam ediyoruz. Tarım için olmazsa olmaz en kritik unsurlar olan Sulama ve Enerji kaynaklarımızı gelecek nesillerinde devamına katkı sağlayabilmek adına doğru uygulamaya devam ediyoruz.62 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page